. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
.

[ بازگشت ]

   

 16/9/1391 - حجت الاسلام سید حسین علوی اولين امام جمعه شهر نوش آباد

به گزارش پورتال خبری کاشان حجت الاسلام محمدرضا صالحیان، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان در این مراسم با سلام بر امام حسین (ع) و شهدای کربلا و تمامی شهیدان راه حق و حقیقت گفت: شکر مخصوص خداوندی است  که انسان را به عنوان اشرف مخلوقات آفرید و با وضع دستورات، قوانین و حدود شرعی، بشر را در مسیر رشد و تعالی هدایت کرد.

وی، نماز جمعه را یکی از این دستورات مترقی دین  و ارکان هدایتگر افراد جامعه دانست و افزود: نماز جمعه تنها فریضه الهی می باشد که در قرآن به عنوان "ذکر اله" معرفی شده است.

به گفته وی، واجبات و عباداتی همچون نماز، روزه، حج، عمره، خمس ، زکات و امر به معروف و نهی از منکر با همین نامها در قرآن از آنها نام برده شده است و فقط از نماز جمعه بعنوان ذکر خدا یاد شده است چرا که این فریضه بصورت یک جا و با هم تمامی این عبادات را در خود جمع کرده است.

صالحیان نماز جمعه را یک نهاد مقدس و شعبه ای از نهاد رهبری دانست و گفت: این نهاد در هر کجا تاسیس شود مایه برکت و وسعت برای اهالی آن منطقه است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان با استناد به روایتی ثواب و پاداش ذکر خدا را برای نمازگزاران از زمان نیت تا آماده شدن آنها برای حضور در این فریضه را تاکید کرد و گفت: نماز جمعه  فریضه ای با عظمت و شکوه است که به برکت امام راحل(ره)، خون شهدا و انقلاب اسلامی و امر ولی مطلقه فقیه به عنوان نایب امام زمان در رأس حکومت اسلامی احیا شد.

حجت الاسلام صالحیان برگزاری بیش از 700 نماز جمعه به امر آیت الله خامنه ا ی ولی امر مسلمین در سراسر کشور را یاد آورشد و گفت: این فریضه مستحکم  عبادی سیاسی دشمن شکن به امر معظم له در دهها کشور خارجی نیز به کوری چشم دشمنان اقامه می شود.

وی برگزاری 67 نماز جمعه در استان اصفهان را خاطرنشان کرد و گفت: امروز با تاسیس نماز جمعه در شهر حسینی دوست و خداجوی نوش آباد تعداد نماز جمعه های این استان به 68 نماز جمعه افزایش یافت.

به گفته وی، تاسیس نماز جمعه در شهر نوش آباد با داشتن مردمان که در دوران دفاع مقدس نسبت به جمعیت خود بیشترین شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و مراسم پر شور و شعور عزاداری محرم حسینی آنها در ارادت به اهل بیت در کشور مثال زدنی است ضرروتی بود که با درخواست و پیگیری شهروندان و مسئولان آن به ثمر نشست.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان با تقدیر از زحمات و تلاشهای پیگیر امام جمعه شهرستان های کاشان و آران و بیدگل و دیگر مسئولان اجرایی در تاسیس نماز جمعه نوش آباد اظهار داشت: این شهر با مردمی که در تمام مسائل به ویژه تقدیم شهدا و ولایت مداری و بهره مندی از نیرویی ارزشمند همچون حجت الاسلام سید حسین علوی بعنوان امام جمعه ، نمونه است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان در پایان حکم حجت الاسلام سید حسین علوی به عنوان امام جمعه شهر نوش آباد را که به امضای حجت الاسلام تقوی رئیس سیاستگذاری ائمه جمعه کل کشور رسیده بود قرائت کرد.

مراسم معرفی امام جمعه شهر نوش آباد همراه با اقامه نماز مغرب و عشا با حضور رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، مسئولان شهرستان آران و بیدگل و کاشان و اهالی مؤمن، متعهد و ولایتمدار این شهر در حسینیه گلزار شهدا با قرائت برگزار شد.

مراسم معارفه با استقبال پرشکوه مردم شهید پرور و ولایتمدار  شهر نوش آباد از میدان شهدا (ورودی شهر) تا گلزار شهدا واقع در آستان امامزاده محمد بن زید بن حسبن علی (ع) بصورت پیاده روی با اذکار تهلیل و تکبیر انجام شد.

 
.
.