. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
. . . .
.

[ بازگشت ]

   

 16/9/1391 - فرماندار و شهردار كاشان در برنامه زنده ‹‹ نگاه پنج ›› شبكه استان اصفهان

به گزارش پورتال خبري كاشان عليرضا جوادي كه شامگاه دیشب به همراه شهرداركاشان در برنامه زنده ‹‹ نگاه پنج ›› شبكه استان اصفهان شركت داشت بدون اشاره به ميزان صادرات كاشان در شش ماهه اول سال جاري ميزان صادرات اين شهرستان را در نيمه اول سال جاري معادل با كل صادرات كاشان در12 ماهه  سال گذشته اعلام كرد .
 
وي اين موفقيت شهرستان كاشان را حاصل اعطاي اختيارات ويژه  به گمرك كاشان براي روان سازي صادرات  توليد شده توسط صنعتگران  منطقه كاشان  اعلام كرد .
 
معاون استاندار و فرماندار كاشان يكي از ويژگي گمرك كاشان را روان سازي صادرات دانست .

رسيدگي به 1900 پرونده  گرانفروشي  
فرماندار كاشان در ادامه از رسيدگي به يكهزار و 900 پرونده گرانفروشي از ابتداي سال جاري تاكنون خبرداد و گفت : تيم هاي بازرسي شهرستان بازرسي و نظارت بطور مرتب كنترل و بازرسي را در دستور كارخود دارند و شهروندان نيز مي توانند شكايات خود را براي رسيدگي به سامانه 124 منتقل نمايند .
 
ارائه خدمات فرا منطقه اي پزشكي بيمارستان شهيد كاشان  
عليرضا جوادي در بخش ديگري از سخنانش مشكلات پزشكي در شهرستان كاشان را  اجتناب پذيرخواند و گفت :  بيمارستان شهيد بهشتي شهرستان علاوه بر خدمات دهي به شهرستان كاشان ، خدمات پزشكي به شهرستانهاي شمال استان اصفهان و شهرهاي استانهاي همجوار را نيز بر عهده دارد .
 
وي افزود : براي خدمات بهتر به بيماران ،  اخيرا نيز كلنگ بيمارستان 280 تخت خوابي شهرستان كاشان در بلوار امام رضا (ع) اين شهرستان توسط خانم وحيد دستجردي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي كشور به زمين زده شد .
 
آزاد سازي حرايم سيلك نيازمند عزم ملي است 
فرماندار كاشان در ادامه تپه هاي سيلك را ملي و ثبت جهاني شده دانست و گفت : براي آزاد سازي حرايم نيازمند  همراهي و كمك هاي دولتي است  .
 
برخي گراني اجناس متوجه افراد فرصت طلب است 
فرماندار كاشان همچنين افزايش قيمت علوفه را يكي از مشكلات واحدهاي دامداري در اين شهرستان اعلام كرد و گفت دولت برآوردهايي بايد براي تعادل قيمت داشته باشد .
وي افزود : گراني ها دو بخش است برخي اجناس گران هستند اما برخي گراني ها توسط افراد فرصت طلب است كه اجناس را گران مي فروشنند .
 
جوادي با اشاره به عدم خدمات دهي دولت به مجتمع 28 هكتاري دامداري گفت :  بهره برداران مستقر در اين مجتمع بايد به حد نصاب برسند تا دولت براي آنان خدمات دهي داشته باشد .
 
پروژه فاضلاب شهري كاشان نعمت بزرگي است 
فرماندار كاشان در ادامه پروژه فاضلاب شهري كاشان را يكي از پروژه هاي مهم اين شهرستان دانست كه با استفاده از تسهيلات بانك توسعه اسلامي و توسط  چهار پيمانكار  در حال اجراست و قراراست اين پروژه بزرگ و مهم كه نعمت بزرگي براي شهروندان كاشان است طي مدت  دو تا دو نيم سال اجرا و به بهره برداري برسد .
 
جوادي گفت : در اجراي اين پروژه يكي از پيمانكاران مشكلاتي داشت كه توسط شركت آب و فاضلاب كاشان برطرف شده است و پروژه روال عادي خود را طي مي كند .
 
به گفته وي پروژه فاضلاب كاشان در برخي از مناطق اين شهرستان تا عمق 11 متري زير زمين در حال اجراست .
 
معاون استاندار و فرماندار كاشان از شهروندان كاشان خواست ضمن تحمل برخي از مشكلات اجراي اين پروژه با پيمانكاران پروژه فاضلاب شهري كاشان همكاري لازم را داشته تا هرچه زودتر شاهد افتتاح و بهره برداري از اين پروژه مهم و حياتي شهرستان كاشان باشيم .
 
عليرضا جوادي در ادامه ضمن تقدير از برنامه‹‹ نگاه پنج ›› شبكه استان اصفهان خواستار افزايش اين برنامه شد و گفت : شهروندان كاشاني نيز مي توانند پيشنهادات و مشكلات خود در حوزه فرمانداري  را به  دفتر رسيدگي به شكايات مردمي ارائه و پاسخ هاي خود دريافت نمايند .
 
شهردار كاشان  : قبل از خريد زمين و مسكن  از شهرداري استعلام بگيريد 
شهردار كاشان نيز در اين برنامه با اشاره به اينكه ،  شهرستان كاشان داراي يك مركز فني اتومبيل هاي سبك است گفت :  مقدمات لازم براي تاسيس مركز فني اتومبيل هاي سنگين فراهم شده است .     
 
سعيد مدرس زاده  در ادامه ساخت و ساز هاي بدون پروانه در خارج از محدوده شهرستان را غير مجاز خواند و گفت :  خدمات دهي توسط  شهرداري و سازمانهاي خدماتي آب برق گاز تلفن به اين منازل مقدور نيست .
 
وي ، از شهروندان و مالكان و خريداران زمين و مسكن خواست ،  قبل از اقدام به خريد زمين و مسكن از شهرداري در مورد زمين و مسكن مورد نظر استعلام  نمايند.
 
سعيد مدرس زاده ياد آورشد :  محدوده و حريم شهرستان مشخص است اما برخي از شهروندان توسط افراد فرصت طلب اغفال و زمين غير مسكوني و خارج از محدوده  را در متراژ هاي پايين به فروش رسانيده و خريداران را گرفتار سير مراحل قانوني در ادارات مي كنند .
 
به گفته وي ، اين املاك بدون رعايت اصول شهرسازي ، عدم برخورداري از فنداسيون ،  يك شبه احداث و شهرداري نيز عليرغم ميل باطني ، به دليل عدم خدمات دهي ، مجبور به برخورد قانوني شده  و حكم تخريب صادر شود .
 
 سعيد مدرس زاده گفت : زمين خوارها در شهرستان كاشان با تصاحب زمين ها و فروش آن به افراد بي اطلاع خود وديگران را با شهرداري در گير مي كنند .
 
احداث 7 دهنه پل در شهرك ناجي آباد 
شهردار كاشان همچنين از احداث 7 دهانه پل در شهرك ناجي آباد طي سه سال گذشته خبرداد و گفت : با احداث اين پل ها و رعايت اصول فني و شهر سازي در انجام  شيب و حفر چاه ،  از آبرگرفتگي در اين شهرك جلوگيري مي شود .
 
به گفته وي در حال حاضر نيز ، كميته اي مشغول بررسي و طراحي آبهاي زير زميني كاشان است تا مكان هايي كه آبرگرفتگي دارد ساماندهي شود .  
 
احداث جاده كمربندي در شرح وظايف شهرداري نيست 
 شهردار كاشان در بخش ديگري از سخنانش احداث جاده كمربندي  را جزو وظايف اداره راه دانست و گفت : در نشست هايي با حضور فرماندار و اداره راه و شهرسازي مقررشد جاده كمربندي كاشان به طول 18 كيلومتر بصورت مشاركتي احداث شود و براين اساس براي جلوگيري از تلفات جاني ، فاز نخست اين پروژه در حدفاصل ميدان ولي عصر تا ميدان زجاجي توسط شهرداري كاشان اجرا شد .
 
مدرس زاده با اشاره به اينكه ، در صورت تامين قير براي شهرداري در سال جاري ادامه اين پروژه انجام خواهد شد گفت :  تاكنون نسبت به تامين قير اقدامي نشده است اما در صورت تامين قير فازدوم اين پروژه پيش ازپايان سال اجرا خواهدشد .

طرح مطالعاتي ترافيك كاشان در حال انجام است 
شهردار كاشان در ادامه همچنين  از چهار راه آيت الله كاشاني بعنوان هسته مركزي شهرستان كاشان و يكي از نقاط پرترافيك اين شهرستان نام برد و گفت :  براي رفع مشكل ترافيك اين بخش از شهرستان كارطراحي توسط  مشاور انجام شده است تا براي ورودي و خروجي و راههايي كه به اين چهار راه ختم و يا خارج مي شود چهار پيشنهاد زير گذر ، روگذر ،   انتقال تاسيسات و ساختمانهاي پزشكان به بخش هاي ديگر شهرستان انجام شده است .
 
 مدرس زاده گفت : بعد از انجام طرح مطالعاتي در نظر است  كار طوري انجام شود كه  از زمان و از مكان  حد اكثر استفاده  شده باشد .
 
به گفته وي ،  تقريبا استارت كار خورده و شهرداري هم اعلام  آمادگي كرده  تا كار را بصورت مشاركتي انجام دهد .
 
وي با اشاره به اينكه  براي طرح ترافيكي كاشان طرح جامعي طراحي شده  وطرح تفصيلي نيز تا پايان سال به شهرداري ابلاغ خواهد شد گفت : در طرح ترافيكي براي اتوبوسراني و تاكسيراني نيزبرنامه ريزي شده تا شهروندان درحداقل زمان مسافرت درون شهري داشته باشند تا شهر ي بدون ترافيك و عاري از آلودگي داشته باشند. 

 
.
.